Doon Coursing Club

Go to content

Main menu

2012

Past Results

ALL AGE BITCH STAKE
Round 1 ALKALA bt COOLALOUGH AINE 1064  
Round 1 DEIRIN ROSE bt QUEEN TANIA NC  
Round 1 EIMEARS DUCHESS bt FIONNTRA NIKITA 1061  
Round 1 BLAZING DILEMA bt WALK UPTOWN 1052  
Round 1 CLASHNEVIN LILL bt SOLID PRICEWISE 1064  
Round 1 CAREFUL HOLLY bt CALL ME KERRY NC  
Round 1 ARISE MY LADY bt FLANKERS STREAM 1065  
Round 1 PERFUME bt DAISYCUTTER 1080  
Round 2 DEIRIN ROSE bt ALKALA NC  
Round 2 EIMEARS DUCHESS bt BLAZING DILEMA 1048  
Round 2 CLASHNEVIN LILL bt CAREFUL HOLLY 1027  
Round 2 ARISE MY LADY bt PERFUME 1049  
Semi final EIMEARS DUCHESS bt DEIRIN ROSE 1056 (BEXHILL EOIN / BAREFOOT DUCHESS)
Semi final CLASHNEVIN LILL bt ARISE MY LADY 1036 (RAZOR ASHMORE / LILS GLORY)
Final EIMEARS DUCHESS bt CLASHNEVIN LILL    

ALL AGE DOG STAKE
Round 1 BELLVIEW RIO bt COOGA ALONSO 1080  
Round 1 FIONNTRA BEAR bt CADELEVANS 1071  
Round 1 DEIRIN DAMON bt HALSBAK 1065  
Round 1 HELENS JET bt ARISTO PRINCE 1067  
Round 1 TOAST MASTER bt BALLYROCK EOIN 1055  
Round 1 SKELLIG SUNRISE bt KIERANS SAM 1020  
Round 1 PORTINARD EOIN bt HIGHLAND DRAGON 1049  
Round 1 ARISE SIR MARK bt CHERRYGROVE BOLT 1055  
Round 2 FIONNTRA BEAR bt BELLVIEW RIO 1058  
Round 2 DEIRIN DAMON bt HELENS JET 1059  
Round 2 SKELLIG SUNRISE bt TOAST MASTER 1027  
Round 2 ARISE SIR MARK bt PORTINARD EOIN 1046  
Semi final DEIRIN DAMON bt FIONNTRA BEAR 1049 (ASHMORE VIEW / DEIRIN MOON)
Semi final SKELLIG SUNRISE bt ARISE SIR MARK 1034 (MAFI MAGIC / SKELLIG BEAG)
Final SKELLIG SUNRISE bt DEIRIN DAMON

OAKS TRIAL STAKE
Round 1 COOGA BELLE bt ARTIC MISTY 1071  
Round 1 CHYNAS PIPPER bt SOUTH OCEAN 1067  
Round 1 HIGHLAND SWALLOW bt MISS ALONSO 1096  
Round 1 MALL MADNESS bt LA DIFFUSO 1067  
Round 1 GOLD EMMA bt PRETTY SMART 1071  
Round 1 AMARANDA bt GOURNA DELIGHT NC  
Round 1 TWILIGHT DREAM bt TEXT AOIFE 1065  
Round 1 CRAFTY CISCO bt KATIES QUEEN NC  
Round 1 SANDYMAN EMMA bt SKELLIG CHERRY 1049  
Round 1 UPTOWN BABEL bt TWO BOBS GLORY 1049  
Round 1 GLENMORGAN LUCKY bt FLANKERS GREEN NC  
Round 1 CHUBBYS FIRE bt ANNES MOVE 1080  
Round 1 FLASHY DELIGHT bt JADES FANCY 1071  
Round 1 SMURFETTE bt LEAHS DILEMMA 1077  
Round 1 GO MAGGIE GO bt CLODIAGH ADIOS NC  
Round 1 HOMESTEAD DIVA bt LISMADINE HANNAH 1067  
Round 2 COOGA BELLE bt CHYNAS PIPPER 1070  
Round 2 MALL MADNESS bt HIGHLAND SWALLOW NC  
Round 2 GOLD EMMA bt AMARANDA 1052  
Round 2 CRAFTY CISCO bt TWILIGHT DREAM 1074  
Round 2 SANDYMAN EMMA bt UPTOWN BABEL 1056  
Round 2 CHUBBYS FIRE bt GLENMORGAN LUCKY NC  
Round 2 FLASHY DELIGHT bt SMURFETTE 1062  
Round 2 HOMESTEAD DIVA bt GO MAGGIE GO 1056  
Round 3 MALL MADNESS bt COOGA BELLE 1039  
Round 3 GOLD EMMA bt CRAFTY CISCO NC  
Round 3 SANDYMAN EMMA bt CHUBBYS FIRE NC  
Round 3 HOMESTEAD DIVA bt FLASHY DELIGHT 1042  
Semi final GOLD EMMA bt MALL MADNESS 1062 (MARCH IS ON / UPTOWN DILEMMA)
Semi final HOMESTEAD DIVA bt SANDYMAN EMMA 1052 (RAZOR ASHMORE / HELENS DIVA)
Final GOLD EMMA bt HOMESTEAD DIVA

RESERVE DERBY TRIAL STAKE
Round 1 KILBACANTYBANNER bt MAGICAL BRUNO 1077  
Round 1 KNOCKNABOHA CITY bt LINGER LONGER 1086  
Round 1 FIONNTRA DOLAN bt PATTERDALE BRUNO 1070  
Round 1 KNOCKNACREE EOIN bt DOOMORE DEFOE 1077  
Round 1 KINGSMILL ENIGMA bt BLESS ME MURTY NC  
Round 1 SNATCH VICTORY bt STRAIGHT EOIN NC  
Round 1 CASTLE PRINCE bt MAHONBURG BOLT 1112  
Round 1 HATCHET MAN bt NOW TALK NC  
Round 1 BUFFALO MOUNTAIN bt NOISY MAN 1058  
Round 1 CRUSHERS HILL bt DERRYLOUGH HILL NC  
Round 1 MORNING MAJOR bt SHADOW CATCHER 1071  
Round 1 SONG BOOK bt FULHAM LAD 1090  
Round 1 MORNING LAZEROUS bt SHANID MAGIC 1062  
Round 1 KICK ME RIBS bt SKELLIG THEO NC  
Round 1 SPRUCE BLAKE bt FOLLOW THE HORSE 1061  
Round 1 GOHANDYWILLYE bye AVENGING FORCE 1074  
Round 2 KILBACANTYBANNER bt KNOCKNABOHA CITY 1055  
Round 2 FIONNTRA DOLAN bt KNOCKNACREE EOIN 1074  
Round 2 SNATCH VICTORY bt KINGSMILL ENIGMA 1058  
Round 2 HATCHET MAN bt CASTLE PRINCE NC  
Round 2 BUFFALO MOUNTAIN bt CRUSHERS HILL 1064  
Round 2 MORNING MAJOR bt SONG BOOK 1073  
Round 2 KICK ME RIBS bt MORNING LAZEROUS 1074  
Round 2 SPRUCE BLAKE bt GOHANDYWILLYE 1062  
Round 3 KILBACANTYBANNER bt FIONNTRA DOLAN 1048  
Round 3 HATCHET MAN bt SNATCH VICTORY 1052  
Round 3 MORNING MAJOR bt BUFFALO MOUNTAIN 1052  
Round 3 KICK ME RIBS bt SPRUCE BLAKE 1058  
Semi final HATCHET MAN bt KILBACANTYBANNER 1071 (KYLE JAMES / ASHWOOD DEE)
Semi final MORNING MAJOR bt KICK ME RIBS 1055 (RAZOR ASHMORE / WHY TANYARD TESS)
Final MORNING MAJOR bt HATCHET MAN


Back to content | Back to main menu